Dagny Mikoś

PREMIERA PRZESUNIĘTA: IWONA, KSIĘŻNICZKA BURGUNDA

W marcu jak w garncu: mnóstwo premier! Ale, ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, głównie tych internetowych! Na moim kanale youtube: http://youtube.com/c/dagnymikos, odbyły się premiery wszystkich odcinków vloga TEATR TUTORIAL. Teraz możesz obejrzeć już wszystkie odcinki longiem! 😊 Niestety premiera „Iwony, księżniczki Burgunda” Gombrowicza w reż. Waldemara Śmigasiewicza oraz obchody 59. Międzynarodowego Dnia Teatru w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie zostały przesunięte na dalszy, nieznany jeszcze termin…

W obcenej sytuacji mogę Cię jedynie zaprosić do udziału w internetowym głosowaniu na: ⚡️ULUBIONY SPEKTAKL⚡️, ULUBIONĄ AKTORKĘ i ULUBIONEGO AKTORA Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, które trwa do 22 kwietnia 2020. Laureaci plebiscytu otrzymają nagrody „WANDA’20”, podczas obchodów 59. Międzynarodowego Dnia Teatru, który odbędzie się po premierze „Iwony, Księżniczki Burgunda” w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Biorąc udział w ankiecie, możesz wygrać podwójne zaproszenie na premierę (więcej szczegółów znajdziesz na profilu teatru na portalu facebook)! Link do ankiety: 59. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU – WIDZOWIE NAGRADZAJĄ – „WANDA’20” 🐠

Przez dwa miesiące w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej pracowaliśmy wraz z reżyserem Waldemarem Śmigasiewiczem nad moim ulubionym dramatem Witolda Gombrowicza, czyli nad „Iwoną, Księżniczką Burgunda”. Premiera spektaklu była zaplanowana na 28 marca 2020 r. na Dużej Scenie rzeszowskiego teatru. Tego dnia mieliśmy również celebrować również obchody Międzynarodowego Dnia Teatru – miały być odznaczenia, toasty i nagrody… Niestety! Prawdziwa teatralna uczta z karasiami odbędzie się po czasie pandemii.

Sztuka Gombrowicza, w której komedia przenika się z tragedią. To opowieść o fikcyjnej rodzinie królewskiej, której dobre samopoczucie i megalomania zostają zburzone przez pojawienie się dziewczyny o imieniu Iwona. Przerażona i zalękniona w sobie tajemnicza bohaterka doprowadza do dekonstrukcji i zrujnowania nadętej i zakłamanej struktury dworu. Dworu jako rodziny, która odsłaniając swoje wstydliwe tajemnice i sekrety o mały włos nie doprowadza samej siebie do katastrofy i upadku. Gombrowicz w pierwszym, napisanym jeszcze przed wojną, dramacie daje zapis mechanizmów i społecznych konwenansów, a przede wszystkim próbuje przedstawić sytuację człowieka uwikłanego w relacje z innymi. Pokazuje, w jaką stronę mogą ewaluować nasze kompleksy, kiedy spotkają się z absolutem.

A co będzie po Twoim spotkaniu z Absolutem?! Jestem strasznie ciekawa Twojej opinii…

Życzę sobie i Tobie, abyśmy jak najszybciej, w Zdrowiu i Miłości, mogli spotkać się w Teatrze!

…a tymczasem, oprócz kanału na youtube, polecam Ci swój Insta-profil: https://www.instagram.com/z_domu_cipora/ gdzie każdego dnia, w moich relacjach zamieszczam trochę poezji. Archiwalne nagrania możesz obejrzeć w wyróżnionym cyklu „Codziennie jeden wiersz„, mam nadzieję, że miło się zainspirujesz…

Do zobaczenia w Internetach! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − 10 =

Dagny Mikoś
TikTok